Dwa tysiące pożyczki, siedem tysięcy do zapłaty

Programy telewizyjne, które mają charakter interwencyjny regularnie pokazują nam reportaże dotyczące oszustw na tle pożyczkowym. Rodziny zmuszone biedą i brakiem funduszy często pokładają swe bezgraniczne zaufanie w osobach, które nie do końca kierują się w stosunku do nich czystymi intencjami. Podpisując dokument związany z pożyczką do dwóch tysięcy złotych, nie czytają dokładnie umów, kierując się przy tym swoją naiwnością i zaufaniem do drugiego człowieka. Otrzeźwienie przychodzi dopiero w momencie, kiedy nadchodzi nieubłagany czas spłaty rat. Kolejne druczki, wezwania i ponaglenia do zapłaty zaczynają zastanawiać i budzić powszechny niepokój. Dopiero w tym momencie sięgamy po podpisaną już znacznie wcześniej umowę i doczytujemy wszelkie punkty związane ze spłatą, naliczaniem odsetek, opłatami dodatkowymi oraz wszelkimi innymi, ukrytymi kosztami. Kiedy rozpoczynamy prostą i chłodną kalkulację, dochodzimy do wniosku, że w ciągu kilku miesięcy z naszej niepozornej pożyczki, uzbierała się kwota, która jest niemożliwa do spłaty, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji finansowej. Zazwyczaj wtedy rozpoczyna się płacz i zgrzytanie zębów. Najgorszym z możliwych rozwiązań, jest sięganie po ponowną pożyczkę, w celu spłaty tej pierwszej, zwłaszcza w instytucjach i o osób, które charakteryzują się podobnymi metodami. Tego rodzaju zachowanie w znacznym stopniu przypomina, mogłoby się wydawać pozornie nieobecną już na naszym rynku finansowym, lichwę.

To wyłudzenie polega na nałożeniu znacznej wysokości oprocentowania na pożyczkobiorców, którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu. Osoby, które podają się za pożyczkodawców, a w rzeczywistości trudniących się lichwą, najczęściej budzą powszechne zaufanie, i właśnie dlatego tak łatwo im przekonać niewinnych, do podpisania wszystkiego bez wcześniejszego czytania umowy, czy znajdujących się przy niej załączników.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie czerwiec 2019
Kredyty konsolidacyjne porównanie czerwiec 2019
Kredyty hipoteczne porównanie czerwiec 2019
Kredyty samochodowe porównanie czerwiec 2019
Kredyty dla firm porównanie czerwiec 2019

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.