Provident pożyczka ratalna online

Jak uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy na działalność gospodarczą? Zasady 2017

Masz pomysł na biznes? Chciałbyś otworzyć własną firmę i zarabiać na własny rachunek? Możesz uzyskać dofinansowanie na otworzenie działalności gospodarczej i zacząć realizować swoje plany. O dofinansowanie z urzędu pracy może starać się każdy bezrobotny, który wykazuje chęć otworzenia własnej firmy, a także absolwenci Centrum Integracji Społecznej (CIS), absolwenci Klubów Integracji Społecznej (KIS) oraz poszukujący zatrudnienia opiekunowie osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie jest to bezzwrotna forma pomocy materialnej początkującym przedsiębiorcom, którzy chcą otworzyć firmę. Oczywiście nie każdy może liczyć na wsparcie finansowe z urzędu, trzeba spełniać określone wymogi, które zostały opisane poniżej.

Formalności związanych z ubieganiem się o dofinansowanie z urzędu pracy jest w zasadzie niewiele. Po pierwsze trzeba zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Następnie jesteśmy zobowiązani do złożenia odpowiedniego wniosku, przy czym wcale nie musi być to urząd właściwy dla naszego miejsca zameldowania, równie dobrze możemy wybrać placówkę z obszaru miejsca zamieszkania czy chęci prowadzenia działalności. Oprócz wniosku należy dołączyć zabezpieczenie prawne na wypadek zwrotu dofinansowania może być to np. zastaw rzeczowy, prawny, poręczenie, weksel z poręczeniem, blokada środków na koncie bankowym czy akt notarialny o poddaniu się egzekucji. Kolejnym dokumentem, który trzeba przedstawić jest oświadczenie, w którym musimy wykazać, że dotychczas nie pobieraliśmy żadnych bezzwrotnych dotacji ze środków publicznych, przyda się również oświadczenie o niekaralności z ostatnich dwóch lat.

Po otrzymaniu dofinansowania na firmę jesteśmy zobowiązani do niepodejmowania zatrudnienia przez następne 12 miesięcy, działalność musimy prowadzić przynajmniej rok, w tym czasie nie możemy jej zawiesić. Pamiętajmy, że z dofinansowania nie mogą skorzystać osoby, które nie przyjęły propozycji pracy z urzędu pracy, chyba że taka odmowa została solidnie uzasadniona.

Gdy mamy pomysł na własny biznes, warto spróbować swoich sił, tym bardziej, że jest możliwość, aby otrzymać bezzwrotną pomoc finansową na początku prowadzenia firmy. Nie są to wprawdzie wysokie kwoty, bo dofinansowanie może wynieść maksymalnie 6-krotność wysokości wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, tak czy inaczej jest to pomoc, z której warto skorzystać. W 2017 roku limit wynosił 25 324,14 zł.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie maj 2021
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2021
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2021
Kredyty samochodowe porównanie maj 2021
Kredyty dla firm porównanie maj 2021

Extra Portfel pożyczka chwilówka online

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.