Kredyt – unikanie kontaktów z wierzycielami

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, zapewne masz jakieś zaległości w spłacie lub nie masz z czego zapłacić bieżących rat kredytów, pożyczek czy też chwilówek. Możliwe, że właśnie straciłeś źródło dochodów, co stało się początkiem Twoich problemów finansowych. W związku z zaistniałą sytuacją przestałeś odbierać telefony, nie zaglądasz do skrzynki, widząc nadchodzącego listonosza opuszczasz rolety i przekręcasz zamek w drzwiach, jednym słowem unikasz kontaktów z wierzycielem. To największy błąd jaki w Twojej sytuacji możesz popełnić. Jeżeli wiesz, iż nie będziesz w stanie zapłacić kilku rat, sam skontaktuj się z pożyczkodawcą, niezależnie od tego czy jest to bank czy pożyczkodawca prywatny, zapytaj czy istnieje możliwość zawieszenia spłaty kredytu, pożyczki czy tzw. chwilówki. Pamiętaj, że bardzo często pożyczkodawcy zezwalają na okresową spłatę jedynie rat odsetkowych co pozwala uniknąć odsetek karnych naliczanych w przypadku braku kontaktu z klientem. Musisz pamiętać, by z wszelkie zapytania do banków i pożyczkodawców kierować na piśmie, jeśli w Twoim mieście funkcjonuje oddział danego wierzyciela złóż swoje pismo właśnie tam, prosząc o kserokopię potwierdzoną przez osobę przyjmującą, jeśli natomiast placówka nie jest upoważniona do przyjmowania tego typu pism lub po prostu takowa w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje, wyślij pismo listem poleconym lub poleconym za tzw. potwierdzeniem odbioru, koniecznie zachowując potwierdzenie wysyłki jakie otrzymasz na poczcie oraz kopię przesłanej korespondencji.

Zawsze należy pamiętać, że unikając kontaktów z wierzycielami jakimi są banki czy też prywatni pożyczkodawcy, przyspieszasz skierowanie sprawy do działu windykacji, sądu i co za tym idzie do komornika, który rozpocznie egzekucję długu wraz ze wszystkimi odsetkami oraz doliczonymi kosztami własnymi.

Podczas kontaktów z bankami i wszelkiego rodzaju pożyczkodawcami kieruj się zasadą, która mówi iż wszelkie negocjacje powinny, dla Twojego bezpieczeństwa, odbywać się na piśmie, niejednokrotnie ustalenia zawarte z konsultantem infolinii nie mają żadnego znaczenia z dalszym postępowaniu.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie kwiecień 2020
Kredyty konsolidacyjne porównanie kwiecień 2020
Kredyty hipoteczne porównanie kwiecień 2020
Kredyty samochodowe porównanie kwiecień 2020
Kredyty dla firm porównanie kwiecień 2020

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.