Pożyczki bez sprawdzania w BIK

W ostatnich czasach na rynku pojawiło się bardzo wile produktów oferujących pożyczki bez sprawdzania w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), wielu z prywatnych pożyczkodawców nie sprawdza osób ubiegających się o pożyczkę nie tylko w BIK ale również BIG (Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor) oraz w KRD (Krajowy Rejestr Długów).

Prywatni pożyczkodawcy, a dokładniej firmy udzielające pożyczek z posiadanego przez nich kapitału mają swoje, indywidualnie ustalane, sposoby weryfikacji klientów. Jedne z firm wymagają dokumentów praktycznie takich samych jak w przypadku pożyczek bankowych np. zaświadczenia o dochodach, wyciągu z konta z wpływem wynagrodzenia nawet za ostatnie trzy miesiące, dokumentów tożsamości, rachunków za media.

Na rynku istnieją również firmy wymagające bardzo nikłą liczbę dokumentów ograniczając się jedynie do dowodu osobistego oraz numeru konta, jednak pożyczki z tak niewielkimi wymogami charakteryzują się niewielkimi kwotami np. 200-400 zł na okres 15 lub 30 dni.

Innym typem pożyczek prywatnych są pożyczki pod zastaw nieruchomości, prywatni inwestorzy udzielają tego typu pożyczek zazwyczaj maksymalnie do 50% wartości rynkowej nieruchomości stanowiącej zastaw hipoteczny. Minimalna ilość dokumentów (niejednokrotnie tylko dowód osobisty oraz numer księgi wieczystej) oraz wysokie kwoty pożyczek to niewątpliwie atuty tego typu rozwiązań, jednak utrudnienie stanowi wymóg podpisania umowy pożyczki w formie aktu notarialnego.

Podsumowując, oferta pożyczek prywatnych jest bardzo bogata i każdy potrzebujący tego typu formy finansowania powinien znaleźć ofertę dla siebie, jednak warto zastanowić się nad oferowanym przez nie oprocentowaniem.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie czerwiec 2018
Kredyty konsolidacyjne porównanie czerwiec 2018
Kredyty hipoteczne porównanie czerwiec 2018
Kredyty samochodowe porównanie czerwiec 2018
Kredyty dla firm porównanie czerwiec 2018

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.