Sukces w walce o kredyt

Nikt nie lubi spotykać się z odmową, a w przypadku ubiegania się o kredyt szanse na to są niestety duże. W czasie załamania akcji kredytowej na rynku nawet duże firmy mają problem z pozyskaniem kapitału niezbędnego do ich rozwoju. Sytuacja niewielkich firm czy też zalążkowych biznesów jest tym bardziej niekorzystna. Nie oznacza to jednak, że drzwi banków są całkowicie zamknięte.

W zaostrzonej walce o kapitał wygrywają firmy, które potrafią jasno określić swój cel oraz strategię tak, by przekonać instytucję kredytową do udostępnienia pieniędzy. Idąc do banku należy mieć sprecyzowane potrzeby co do rodzaju pożyczki czy kredytu. Określenie poziomu kosztów na jakie potrzebujemy dodatkowego kapitału oraz horyzontu czasowego w jakim pozyskane pieniądze będą owe koszty pokrywać jest konieczne do tego, by dodatkowy wpływ wykorzystać efektywnie. Błędnie określone potrzeby finansowe mogą skutkować koniecznością ponownego ubiegania się o dodatkowe kredyty, co może stać się bardzo kosztowne dla biznesu.

Niezmiernie istotny jest również krótki przegląd rynku i wybór banku o najbardziej korzystnych warunkach. Pomocne mogą być tutaj porównywarki finansowe, dzięki którym można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Przed pójściem do banku warto również poświęcić trochę czasu na analizę zdolności kredytowej. W tym celu można wykorzystać kalkulatory zdolności kredytowej dostępne w Internecie.
Kluczowym czynnikiem warunkującym pozytywną odpowiedź banku jest prezentacja firmy w czasie rozmowy z jego przedstawicielem. Dobre przygotowanie do spotkania powinno być poparte analizą rynku, na jakim działa nasza firma, określeniem kluczowych konkurentów oraz trendów. To, o czym nie wolno zapomnieć idąc na rozmowę to biznes plan. Przede wszystkim powinien on być zwięzły, kompleksowy i realistyczny. Dobrze sporządzony biznes plan prezentuje zarówno optymistyczne przewidywania dotyczące rozwoju firmy jak i potencjalne zagrożenia. Profesjonalna prezentacja oraz biznesowe podejście to czynniki decydujące o przychylnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie kwiecień 2020
Kredyty konsolidacyjne porównanie kwiecień 2020
Kredyty hipoteczne porównanie kwiecień 2020
Kredyty samochodowe porównanie kwiecień 2020
Kredyty dla firm porównanie kwiecień 2020

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.