Provident pożyczka ratalna online

Gdzie lokować pieniądze, żeby nie stracić?

Każdy kto ma oszczędności, z pewnością zastanawia się, gdzie ulokować swoje pieniądze. W zasadzie wszystko zależy od tego, ile udało nam się zaoszczędzić oraz od naszej wrażliwości na ryzyko. Trzeba zastanowić się, czy zależy nam na pewnym zysku, czy wolimy zaryzykować, ale zarobić potencjalnie więcej pieniędzy.

Obecnie na rynku finansowym są dostępne różnego rodzaju produkty oszczędnościowe, jedne wiążą się z ryzykiem straty, inne stanowią pewny, aczkolwiek mały zysk. W tym wypadku im wyższe ryzyko jesteśmy w stanie podjąć, tym mamy większe szanse na wysokie zyski z inwestycji.

Lokata

Lokata to bardzo popularna forma inwestowania, która nie przynosi dużych korzyści, jednak jest bezpieczna. W tym wypadku możemy ulokować swoje oszczędności tylko na kilka miesięcy albo na kilka lat. Zarabianie na lokatach jest bezpieczne z tego względu, że depozyty są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 tys. euro. Niestety obecnie stopy procentowe są bardzo niskie, dlatego wiele osób rezygnuje z takiej formy inwestowania na rzecz innych produktów finansowych. Oczywiście wpłacając pieniądze na lokatę nie stracimy, bez wątpienia jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy chronić swoje pieniądze przed inflacją.

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to dobra opcja, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z oszczędzaniem. W tym wypadku oprocentowanie jest zbliżone do lokat, zyski z tego będą niewielkie, ale w ten sposób można po prostu nauczyć się odkładać pieniądze. Decydując się na taki produkt finansowy mamy dostęp do naszych oszczędności, więc w razie potrzeby możemy z nich skorzystać, co nie jest możliwe lokując je na lokacie. Oczywiście konto oszczędnościowe to produkt, dzięki któremu mamy oszczędzać, a nie wydawać, dlatego banki wprowadzają wysokie opłaty za przelewy oraz wypłaty, co skutecznie zniechęca. Najlepiej zdecydować się na konto, które będzie w pełni darmowe i będzie miało jak najwyższe oprocentowanie.

Obligacje rządowe

To kolejny produkt finansowy, na którym dużo nie zarobimy, ale też nie stracimy. Inwestycja w obligacje Skarbu Państwa będzie odpowiednia dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w oszczędzaniu i chce w jakiś sposób ulokować zebrane oszczędności.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie styczeń 2024
Kredyty konsolidacyjne porównanie styczeń 2024
Kredyty hipoteczne porównanie styczeń 2024
Kredyty samochodowe porównanie styczeń 2024
Kredyty dla firm porównanie styczeń 2024

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.