Provident pożyczka ratalna online

Pożyczki z komornikiem – to musisz wiedzieć

Prężne działanie na naszym rynku firm pozabankowych sprawiło, że zaciągnięcie pożyczki nie jest w obecnych czasach niczym skomplikowanym ani czasochłonnym. Oczywiście to rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, ale również i wad, ponieważ poprzez tak łatwy dostęp możemy szybko wpaść w spiralę długów. Cienka granica dzieli nas przed niespłacaniem zobowiązań na czas co w konsekwencji może doprowadzić do tego, że komornik zajmie nasze konto bankowe, a co również za tym idzie – także nasze wynagrodzenie.

Jeśli w Twoim przypadku rozwiązaniem może być zaciągnięcie zobowiązania to interesować Cię powinna pożyczka z komornikiem. Wyjście z kłopotów finansowych zawsze jest trudnym zadaniem, ale należy do końca szukać opcji, które pozwolą nam się z tym uporać. Gdzie możesz starać się o takie wsparcie i jak się o nie starać? O tym dowiesz się poniższych informacji.

Gdzie można ubiegać się o pożyczki bez zdolności kredytowej?

Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że w sytuacjach, kiedy komornik zajmuje nasze konto bankowe nasza zdolność kredytowa właściwie nie istnieje. Jest zerowa. Dlatego też nie dziwi fakt, że pożyczki z komornikiem nie znajdziemy w ofercie właściwie żadnego banku. Dla takich instytucji podstawą do udzielenia nam pomocy finansowej jest sprawdzenie właśnie naszej zdolności kredytowej, na którą wpływają takie czynniki jak chociażby wysokość dochodów, spłata bieżących zobowiązań, miesięczne wydatki czy historia kredytowa. Na podstawie takiej analizy nie mamy szans na pożyczki z minimalną kwotą. W końcu nie jesteśmy w stanie wykazać bankowi swoich dochodów, a tym bardziej udowodnić, że na czas spłacamy swoje długi. Zatem żadna pożyczka czy też kredyt nie wchodzą w tym przypadku w grę.

Na szczęście alternatywą są firmy pozabankowe. W tym przypadku pożyczki z zajęciami komorniczymi są dostępne. Jak powszechnie wiadomo proces weryfikacji znacząco różni się od tego, który należy przejść w banku. To daje nam naprawdę spore szanse na uzyskanie dodatkowych środków. To wszystko jest możliwe dzięki temu, iż nasza zdolność kredytowa nie jest tu brana aż tak bardzo pod uwagę. Mimo tej dostępności pamiętajmy o tym, by nasza ostateczna decyzja była przemyślana. Szczególnie w tak trudnej sytuacji, kiedy posiadamy już komornika.

Pożyczka z komornikiem – jak ją uzyskać?

Tego typu produkty są dostępne w firmach pozabankowych, ponieważ pomimo sprawdzenia nas w bazach dłużników nie przywiązują one tak dużej wagi do zamieszczonych tam wpisów. Mimo to musimy spełnić pewne wymagania, by móc starać się o taką pożyczkę. Podstawą jest ukończenie 21 lat. Niekiedy jest to 18 lat, choć jest to rzadkością. Prócz wieku należy posiadać dowód osobisty, PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu i numer konta bankowego. Nie są to zatem wygórowane wymagania. Oczywiście należy wypełnić wniosek na stronie internetowej firmy, którą wcześniej wybraliśmy. Wtedy to nie pozostaje nam już nic innego jak oczekiwanie na decyzję. A to nie powinno trwać dłużej niżeli kilkanaście minut.

Warto jednak zauważyć, że zdarzają firmy, które mogą wymagać od nas dodatkowych zabezpieczeń np. w formie poręczenia. Wtedy to musimy znaleźć osobę, która będzie naszym gwarantem. Musimy ją zgłosić, iż w przypadku, gdy sami nie będziemy w stanie spłacać na czas pożyczki to obowiązek ten przejmie właśnie nasz poręczyciel. Jest to zupełnie coś normalnego, kiedy dodatkowo chcemy starać się o większe kwoty.

Na co warto wcześniej zwrócić uwagę?

Niezwykle kuszące jest skorzystanie z oferty firm pozabankowych. Nawet pożyczki na spłatę komornika mają wiele plusów co sprawia, że nie zważając uwagi na wiele innych istotnych kwestii od razu przystępujemy do wypełniania wniosku. To błąd, ponieważ wcześniej należy wykonać kilka czynności. A zaliczyć do nich możemy:

sprawdzenie warunków i umowy pożyczki – by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, których w tej sytuacji i tak mamy z pewnością już wiele warto poświęcić czas na przeczytanie całości umowy jak i warunków pożyczki. Istnieje wiele zapisów, które mogą być dla nas ważne np. podczas spłaty zobowiązania;

sprawdzenie opinii o danej firmie – bez większych problemów znajdziemy informacje na temat danej firmy w Internecie. Prócz tego warto zwrócić uwagę na opinie klientów, którzy już korzystali z jej usług. Są to wiadomości niezwykle cenne, które obrazują nam jak może wyglądać nasza współpraca. Zawsze będziemy mieli do wyboru co najmniej kilka firm, dlatego w ostatecznej decyzji mogą wspomóc nas właśnie owe informacje;

porównanie ofert różnych firm – to absolutna podstawa. Nawet jeśli mielibyśmy skorzystać z oferty zaufanych banków to tam również należy porównywać różne opcje, byśmy mogli jak najwięcej zaoszczędzić. Każda firma proponuje nam pożyczki na różnych warunkach, dlatego by jak najwięcej zyskać warto poświęcić na to swój czas;

szukanie i korzystanie z promocji – konkurencja wśród firm pozabankowych jest tak duża, że zawsze znajdziemy promocyjne oferty. Z pewnością wiele możemy zyskać będąc nowymi klientami. Również w późniejszym czasie czekać nas mogą ciekawe rozwiązania, dzięki którym pożyczka będzie nas mniej kosztowała lub będziemy mogli pożyczyć więcej pieniędzy.

Podsumowanie

Wiele osób niezwykle cieszy fakt, że tak łatwo dostępne są pożyczki z komornikiem. Owszem, to rozwiązanie może stanowić dla nas ratunek w ciężkiej sytuacji finansowej. Tak się jednak dzieje tylko wtedy, kiedy wcześniej odpowiednio przemyślimy ową decyzję. W końcu nie możemy pozwolić sobie na to, by kolejny raz nie spłacać zobowiązań na czas. Dlatego nie działajmy pod presją czasu i nieprzemyślanie. Nasza ostateczna decyzja musi być w pełni świadoma i poprzedzona dokładną analizą własnych możliwości finansowych.

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.