Provident pożyczka ratalna online

W tych bankach ubezpieczysz się od nowotworu

Polisy na wypadek zachorowania na nowotwór posiada w swojej ofercie większość firm ubezpieczeniowych, mają je również instytucje bankowe, które występują w tym wypadku, jako pośrednicy. Niestety zachorowania na nowotwory są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie na wypadek choroby?

Według statystyk najczęściej spotykane są nowotwory płuc, jelita grubego, gruczołu krokowego oraz rak piersi. Mimo, że nowotwór większości z nas kojarzy się z wyrokiem śmierci, wcześnie wykryty daje się leczyć. Leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie zawsze jest wystarczające, samo oczekiwanie na leczenie bywa bardzo długie, na co pacjent z nowotworem nie może sobie pozwolić. Koszty chemioterapii wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych, mowa tu o pojedynczej sesji. W tym wypadku pieniądze są bardzo potrzebne, wielu pacjentów znajduje się pod opieką fundacji, ubezpieczenie również może pomóc sfinansować leczenie. Nikt z nas nie chce chorować, jednak nie mamy wpływu na to, jak potoczą się nasze losy. Warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia, szczególnie jeżeli w naszej rodzinie są osoby, które chorowały na nowotwory.

Poniżej znajduje się lista banków oraz ubezpieczycieli, którzy mają w swoich ofertach polisy zabezpieczające finansowo na wypadek zachorowania na raka.
– MetLife – Diagnoza Nowotworu
– Aviva – Ubezpieczenie w razie Poważnego Zachorowania
– Allianz – Poważne Zachorowania
– BGŻ BNP Paribas i AIG Europe Limited Oddział w Polsce – Ubezpieczenie Wiktoria
– mBank i AXA Ubezpieczenia TUiR – Ubezpieczenie mWaleczni
– BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie – Onkopolisa
– Nationale Nederlanden – Rakowi Wspak
– AXA – Pomoc na Raka
– AIG – Ubezpieczenie następstw zachorowania na raka Triumf

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia, warto bardzo dokładnie przeanalizować poszczególne oferty oraz prześledzić treści umów. Trzeba również podjąć decyzję, czy w razie choroby będziemy chcieli otrzymać pieniądze w formie jednorazowej wypłaty, czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie, jak ubezpieczyciel po prostu pokryje koszty naszego leczenia. Ważną kwestią jest także wysokość polisy, pamiętajmy, aby takiej decyzji nie podejmować zbyt pochopnie.

To także powinno Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie styczeń 2024
Kredyty konsolidacyjne porównanie styczeń 2024
Kredyty hipoteczne porównanie styczeń 2024
Kredyty samochodowe porównanie styczeń 2024
Kredyty dla firm porównanie styczeń 2024

Portal o pożyczkach bankowych i pozabankowych, którego misją jest rzetelna prezentacja ofert klientom indywidualnym, poszukującym najlepszego rozwiązania spełniającego przyszłe cele oraz uwzględniającego możliwości finansowe.